Blog

Aranżacja biura – na co warto zwrócić uwagę

Wygląd biurowych wnętrz oczywiście nie jest najważniejszy (choć to wizytówka firmy), ale tak naprawdę najważniejsze jest to, by ludzie pracujący w nim czuli się  dobrze i komfortowo. Żadne wyposażenie biura nie będzie spełniało swoich funkcji, jeśli nie będzie dopasowane do potrzeb pracujących w nim osób. 

Biurka powinny być tak zaprojektowane, by wygodnie się przy nich siedziało przez wiele godzin i aby miały na tyle dużo miejsca na blacie i w dodatkowych szufladach czy kontenerkach, by pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia i dokumenty. Dobrym rozwiązaniem są biurka z wbudowanym pionowym kanałem kablowym lub mediaportem, aby kable/przewody nie plątały się pod nogami  i nie zajmowały cennej powierzchni blatu biurka.

Bardzo ważnym elementem każdego biura są krzesła. Te najbardziej odpowiednie do wielogodzinnej pracy biurowej to takie o ergonomicznym kształcie, z możliwością regulacji wysokości siedziska i kąta nachylenia oparcia.
Odpowiednie krzesło:
- Pomaga przywrócić prawidłowe, fizjologiczne ułożenie kręgosłupa eliminuje naprężenie i zmęczenie mięśni.
- Łagodzi ból w plecach i kręgosłupie spowodowany długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji.
- Umożliwia elastyczną pracę kręgosłupa na całej jego długości.
- Aktywnie i bezwysiłkowo wymusza poprawną sylwetkę.
- Zapewnia profilaktykę i rehabilitację kręgosłupa.
- Modeluje sylwetkę.
- Unikalny, wyprofilowany kształt pomaga w utrzymaniu anatomicznej pozycji ciała.
- Zapobiega pogłębianiu istniejących już deformacji oraz chronią przed wystąpieniem nowych.


W siedzibach większości firm zazwyczaj wydzielane jest co najmniej jedno pomieszczenie, które ma pełnić funkcję sali konferencyjnej, szkoleniowej, do spotkań z klientami, prowadzenia wideo i telekonferencji. Takie miejsce powinno być najbardziej reprezentacyjne, aby podkreślać prestiż i profesjonalizm firmy. W salach konferencyjnych najczęściej wstawiane są duże stoły konferencyjne wyposażone w mediaporty, przystosowane do podłączenia licznych urządzeń niezbędnych podczas organizacji spotkań. Krzesła w sali konferencyjnej powinny być wygodne, aby pracownicy nie męczyli kręgosłupów podczas wielogodzinnych zebrań/spotkań.

Urządzając biuro warto zdać się na pomoc specjalistów, którzy podpowiedzą jakie meble wybrać, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest znalezienie producenta mebli, który kompleksowo zajmie się realizacją zlecenia, począwszy od doboru odpowiednich mebli, przez montaż i dostarczenie mebli.

Powrót